Zadbaj o swój ogródek!

Pewnie zastanawiacie się co mają produkty spożywcze, których przecież miał dotyczyć ten blog, do pielęgnacji ogródka. Otóż zapewniam Was że mają ze sobą wiele wspólnego i zamierzam Wam to udowodnić już za moment.

veggies-646107_1280Własne znasz najlepiej

vegetables-742095_1280
Przede wszystkim chciałabym dzisiaj zachęcić Was do uprawiania własnego, nawet małego ogrodu. Produkty spożywcze, jakie zbierzecie już niebawem będą o wiele lepsze niż część dostępnych w sklepach. Dlaczego? Dlatego, że będziecie dokładnie wiedzieli jak wyglądał proces ich wzrostu. Nigdy nie możemy mieć pewności jakimi środkami została potraktowana nasza marchewka którą podajemy naszemu dziecku czy sałata jaką przygotowujemy wieczorem dla ukochanej osoby. Wbrew pozorom własny ogród to nie tylko problemy, jego utrzymanie nie jest tak wymagające jak mogłoby się wydawać. O ile przyjemniejsze jest udanie się po warzywa na obiad do własnego ogrodu niż do pobliskiego marketu. Wiemy dokładnie że nie zawierają one chemii i swobodnie możemy podać je najmłodszym członkom naszej rodziny.

market-101412_1280
Oczywiście nie każdy ma szansę na własny ogród bo nie każdy ją posiada. Niewielkie warzywa możemy spokojnie uprawiać na przydomowym tarasie, balkonie czy nawet parapecie. Jeśli nie mamy nawet takiej możliwości warto zorientować się gdzie są sprzedawane warzywa uprawiane ekologicznie. Są one droższe, jednak warto zainwestować w takie produkty spożywcze.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.